Lekarze wykonujący zabiegi:
Lek. dent. Kamila Jasinowska
SPECJALISTA CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJMedycyna estetyczna to dział skupiający się na poprawie urody poprzez stosowanie małoinwazyjnych, bezpiecznych metod. Jej rozwiązania pozwalają na spowalnianie procesów starzenia, m.in. poprzez wypełnianie zmarszczek czy odżywianie skóry, a także na poprawę konturu ust, leczenie łysienia i nie tylko.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystanie igieł w korekcie niedoskonałości skóry umożliwia ominięcie bariery naskórkowej, dzięki czemu aplikowane substancje aktywne są bardziej efektywne, a dodatkowo stymuluje organizm do wytwarzania nowych komórek.
Popularność metody wynika między innymi z jej wszechstronności. W ramach mezoterapii igłowej stosujemy “koktajle odżywcze” o różnych zastosowaniach — nawilżające, przywracające elastyczność i gęstość skóry, chroniące przed działaniem wolnych rodników, zwalczające przebarwienia i nie tylko.
Mezoterapię igłową rekomendujemy każdej osobie, która chce przywrócić zdrowy i młody wygląd skóry. Można ją stosować na praktycznie każdej partii ciała — w tym skórze twarzy, szyi, ramion, ud, dekoltu, dłoni.
Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne umożliwiają natychmiastową poprawę kondycji skóry. Podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej, wykorzystywane preparaty różnią się zastosowaniem — służą one do spłycania zmarszczek, redukowania trądziku, regeneracji skóry, redukowania przebarwień i wielu innych. Peeling chemiczny różni się od ziarnistego, gdyż nie zawiera on w składzie substancji ścierających — jego siła tkwi w doborze substancji o odpowiednim składzie, stężeniu składnika aktywnego oraz pH. Stanowią one świetne przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów estetycznych jak np. mezoterapia igłowa, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.
Fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to materiał biologiczny pozyskiwany z krwi pacjenta. Zastosowanie PRF umożliwia regenerację skóry, zredukowanie widoczności zmarszczek i bruzd, poprawę jędrności skóry. W terapii stosujemy materiał pozyskiwany bezpośrednio z organizmu pacjenta, co wyklucza ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych i również stanowi szansę na zadbanie o wygląd skóry u osób cierpiących na choroby o podłożu autoimmunologicznym, np. chorobę Hashimoto.
Korekta zmarszczek
W ramach korekty zmarszczek wykorzystujemy m.in. botoks, kwas hialuronowy, nici liftingujące oraz mezoterapię igłową. Każda z tych metod charakteryzuje się wysoką skutecznością i gwarantuje zadowalający efekt. Dobór substancji jest określany na podstawie potrzeb pacjenta — botoks doskonale wygładza nawet głębokie zmarszczki zmniejszając pracę mięśni mimicznych, kwas hialuronowy daje natychmiastowy efekt wypełnienia zarówno płytkich jak i głębokich zmarszczek (czasami konieczne jest wykonanie kilku zabiegów), natomiast peeling chemiczny zmniejszy widoczność płytkich bruzd.
Modelowanie ust
Do powiększania i modelowania konturu ust stosujemy kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, dzięki czemu jej stosowanie niesie niewielkie ryzyko skutków ubocznych. Dla osób, które pierwszy raz decydują się na zastosowanie kwasu hialuronowego w okolicy ust, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu o małej gęstości, co zapewnia bardzo naturalny efekt oraz długotrwałe nawilżenie — jest to zabieg polecany w przypadku występowania problemu spierzchniętych ust.
Kwas hialuronowy
Zastosowanie kwasu hialuronowego (HA, hyaluronic acid) daje ogólny efekt odmłodzenia. Substancja jest potocznie nazywana “eliksirem młodości” — można ją stosować do poprawy sprężystości skóry, wypełnienia zmarszczek, przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóry (gojenie ran, oparzeń), modelowania konturu twarzy. HA to jeden ze składników licznych kremów odmładzających, które ze względu na barierę w postaci skóry nie są tak skuteczne, jak wstrzyknięcie preparatu w głąb skóry. Uzyskany efekt utrzymuje się maksymalnie przez 12 miesięcy — po tym czasie należy go powtórzyć.
Botoks
Toksyna botulinowa, nazywana także botoksem lub botuliną, jest podawana poprzez iniekcję bezpośrednio do tkanki mięśniowej. W ten sposób blokuje się przewodnictwo nerwowo-mięśniowe — mięsień odpowiadający za tworzenie zmarszczek jest osłabiony, co zmniejsza widoczność bruzd na skórze i zapobiega ich pogłębianiu. Efekt zabiegu jest czasowy i znika po kilku miesiącach (zwykle 4-6 miesięcy). Jest to rozwiązanie z wyboru przy zmarszczkach poziomych czoła i w przypadku tzw. lwiej bruzdy, nadającej niepożądany gniewny wyraz twarzy.
Nici liftingujące
Nici PDO, nazywane także nićmi liftingującymi, są wszczepiane bezpośrednio pod skórę. Stanowią one alternatywę liftingu chirurgicznego — podobne efekty uzyskuje się przy wykorzystaniu mniej inwazyjnej metody. Nici są wykonane z substancji stopniowo rozpuszczających się — ich wchłanianie stymuluje procesy regeneracyjne, co prowadzi do ogólnego odmłodzenia, ujędrnienia i zrewitalizowania skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około dwa lata; po tym czasie rekomendowane jest jego powtórzenie.
Lipoliza iniekcyjna
Polega na wstrzykiwaniu przez lekarza preparatu (fosfatydylocholiny – Dermastabilon – oraz ewentualnych substancji pomocniczych, w różnych proporcjach w zależności od wskazań) w podskórną tkankę tłuszczową w celu jej redukcji, a tym samym zmniejszenia obwodu obszaru poddanego leczeniu.
Metoda ta nie służy do odchudzania, ale do kształtowania sylwetki. Kandydatem do zabiegu nie jest osoba otyła. Najlepszym pacjentem jest osoba z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, która jest oporna na ćwiczenia oraz dietę. Fosfatydylocholina jest również jednym ze składników w terapii cellulitu.