Medycyna estetyczna

Lekarz wykonujący zabiegi:

Lek. dent. Kamila Jasinowska

Lek. dent. Kamila Jasinowska

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

medycyna estetyczna WrocławMedycyna estetyczna to dział skupiający się na poprawie urody poprzez stosowanie małoinwazyjnych, bezpiecznych metod. Jej rozwiązania pozwalają na spowalnianie procesów starzenia, m.in. poprzez wypełnianie zmarszczek czy odżywianie skóry, a także na poprawę konturu ust, leczenie łysienia i nie tylko.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystanie igieł w korekcie niedoskonałości skóry umożliwia ominięcie bariery naskórkowej, dzięki czemu aplikowane substancje aktywne są bardziej efektywne, a dodatkowo stymuluje organizm do wytwarzania nowych komórek.

Popularność metody wynika między innymi z jej wszechstronności. W ramach mezoterapii igłowej stosujemy “koktajle odżywcze” o różnych zastosowaniach — nawilżające, przywracające elastyczność i gęstość skóry, chroniące przed działaniem wolnych rodników, zwalczające przebarwienia i nie tylko.

Mezoterapię igłową rekomendujemy każdej osobie, która chce przywrócić zdrowy i młody wygląd skóry. Można ją stosować na praktycznie każdej partii ciała — w tym skórze twarzy, szyi, ramion, ud, dekoltu, dłoni.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne umożliwiają natychmiastową poprawę kondycji skóry. Podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej, wykorzystywane preparaty różnią się zastosowaniem — służą one do spłycania zmarszczek, redukowania trądziku, regeneracji skóry, redukowania przebarwień i wielu innych. Peeling chemiczny różni się od ziarnistego, gdyż nie zawiera on w składzie substancji ścierających — jego siła tkwi w doborze substancji o odpowiednim składzie, stężeniu składnika aktywnego oraz pH. Stanowią one świetne przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów estetycznych jak np. mezoterapia igłowa, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to materiał biologiczny pozyskiwany z krwi pacjenta. Zastosowanie PRF umożliwia regenerację skóry, zredukowanie widoczności zmarszczek i bruzd, poprawę jędrności skóry. W terapii stosujemy materiał pozyskiwany bezpośrednio z organizmu pacjenta, co wyklucza ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych i również stanowi szansę na zadbanie o wygląd skóry u osób cierpiących na choroby o podłożu autoimmunologicznym, np. chorobę Hashimoto.

Korekta zmarszczek

W ramach korekty zmarszczek wykorzystujemy m.in. botoks, kwas hialuronowy, nici liftingujące oraz mezoterapię igłową. Każda z tych metod charakteryzuje się wysoką skutecznością i gwarantuje zadowalający efekt. Dobór substancji jest określany na podstawie potrzeb pacjenta — botoks doskonale wygładza nawet głębokie zmarszczki zmniejszając pracę mięśni mimicznych, kwas hialuronowy daje natychmiastowy efekt wypełnienia zarówno płytkich jak i głębokich zmarszczek (czasami konieczne jest wykonanie kilku zabiegów), natomiast peeling chemiczny zmniejszy widoczność płytkich bruzd.

Modelowanie ust

Do powiększania i modelowania konturu ust stosujemy kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, dzięki czemu jej stosowanie niesie niewielkie ryzyko skutków ubocznych. Dla osób, które pierwszy raz decydują się na zastosowanie kwasu hialuronowego w okolicy ust, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu o małej gęstości, co zapewnia bardzo naturalny efekt oraz długotrwałe nawilżenie — jest to zabieg polecany w przypadku występowania problemu spierzchniętych ust.

Kwas hialuronowy

Zastosowanie kwasu hialuronowego (HA, hyaluronic acid) daje ogólny efekt odmłodzenia. Substancja jest potocznie nazywana “eliksirem młodości” — można ją stosować do poprawy sprężystości skóry, wypełnienia zmarszczek, przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóry (gojenie ran, oparzeń), modelowania konturu twarzy. HA to jeden ze składników licznych kremów odmładzających, które ze względu na barierę w postaci skóry nie są tak skuteczne, jak wstrzyknięcie preparatu w głąb skóry. Uzyskany efekt utrzymuje się maksymalnie przez 12 miesięcy — po tym czasie należy go powtórzyć.

Botoks

Toksyna botulinowa, nazywana także botoksem lub botuliną, jest podawana poprzez iniekcję bezpośrednio do tkanki mięśniowej. W ten sposób blokuje się przewodnictwo nerwowo-mięśniowe — mięsień odpowiadający za tworzenie zmarszczek jest osłabiony, co zmniejsza widoczność bruzd na skórze i zapobiega ich pogłębianiu. Efekt zabiegu jest czasowy i znika po kilku miesiącach (zwykle 4-6 miesięcy). Jest to rozwiązanie z wyboru przy zmarszczkach poziomych czoła i w przypadku tzw. lwiej bruzdy, nadającej niepożądany gniewny wyraz twarzy.

Nici liftingujące

Nici PDO, nazywane także nićmi liftingującymi, są wszczepiane bezpośrednio pod skórę. Stanowią one alternatywę liftingu chirurgicznego — podobne efekty uzyskuje się przy wykorzystaniu mniej inwazyjnej metody. Nici są wykonane z substancji stopniowo rozpuszczających się — ich wchłanianie stymuluje procesy regeneracyjne, co prowadzi do ogólnego odmłodzenia, ujędrnienia i zrewitalizowania skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około dwa lata; po tym czasie rekomendowane jest jego powtórzenie.

Lipoliza iniekcyjna

Polega na wstrzykiwaniu przez lekarza preparatu (fosfatydylocholiny – Dermastabilon – oraz ewentualnych substancji pomocniczych, w różnych proporcjach w zależności od wskazań) w podskórną tkankę tłuszczową w celu jej redukcji, a tym samym zmniejszenia obwodu obszaru poddanego leczeniu.

Metoda ta nie służy do odchudzania, ale do kształtowania sylwetki. Kandydatem do zabiegu nie jest osoba otyła. Najlepszym pacjentem jest osoba z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, która jest oporna na ćwiczenia oraz dietę. Fosfatydylocholina jest również jednym ze składników w terapii cellulitu.

Czekamy na Ciebie. Rejestracja wizyty

Proponowany przez Państwa termin wizyty zostanie potwierdzony przez rejestrację. Proszę oczekiwać informacji zwrotnej.

Zostaw swój numer Oddzwonimy do Ciebie!

Cennik

Medycyna estetyczna

PEELINGI CHEMICZNE
Peeling chemiczny
Twarz
200 zł
Twarz i szyja
300 zł
Dekolt
300 zł
Ramiona
350 zł
Plecy
500 zł
Peeling chemiczny – pakiet 4 zabiegów
Twarz
700 zł
Twarz i szyja
1000 zł
Dekolt
1000 zł
Ramiona
1200 zł
Plecy
1800 zł
Zabieg TCA 15% + peeling z wit. A i peptydami (Rhonda Allison)
Twarz
300 zł (pakiet 800 zł)
Dłonie
150 zł (pakiet 400 zł)
Twarz i szyja
500 zł (pakiet 1350 zł)

MEZOTERAPIA KWASEM HIALURONOWYM
StylAge HydroMAX
Zabieg
450 zł
Pakiet 3 zabiegów (co miesiąc)
1200 zł
StylAge Hydro
Zabieg
400 zł
Pakiet 3 zabiegów
1100 zł

MEZOTERAPIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ / CGF
Fibryna bogatopłytkowa i-PRF
1/2/3 probówki
300 zł / 400 zł / 500 zł

BOTOX
Czoło - zmarszczki poziome
od 500 zł
Czoło - zmarszczki pionowe = „lwia bruzda”
od 500 zł
Oczy - „kurze łapki”
od 400 zł
Czoło – całość (zmarszczki poziome i pionowe)
1000 zł
Trzy okolice
1500 zł
Leczenie nadpotliwości
od 1800 zł

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK/DOLINY ŁEZ I MODELOWANIE TWARZY/UST KWASEM HIALURONOWYM
1 ampułka
od 650 zł (ustalane po konsultacji indywidualnej, zależy od rodzaju preparatu)

LIPOLIZA INIEKCYJNA
ampułka (min. 2, max 4-5 amp. , ocena liczby potrzebnych ampułek indywidualnie)
200 zł / 1 szt.

NICI PDO
Proste
100 zł / 1 szt.
Haczykowe
500 zł / 1 szt.