Implantologia

Lekarze wykonujący zabiegi:

Lek. dent. Przemysław Papiór

Lek. dent. Przemysław Papiór

SPECJALISTA CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ

Implanty Wrocław

Utrata zęba w dłuższej perspektywie powoduje defekt nie tylko kosmetyczny, ale także funkcjonalny. Ubytek powoduje przemieszczanie się pozostałych zębów w kierunku luki, zaburza prawidłowe funkcjonowanie układu stomatognatycznego, a w konsekwencji może prowadzić do utraty reszty uzębienia. Rekonstrukcja protetyczna wykorzystująca implanty zębowe umożliwia przywrócenie prawidłowych warunków zgryzowych i estetycznych — w stopniu zbliżonym do naturalnego.

Do zabiegów i rozwiązań wykonywanych w ramach implantologii zaliczają się:

 • Ekstrakcje z augmentacją — po ekstrakcji zęba przeprowadzamy zabieg zachowania wyrostka zębodołowego za pomocą materiału kościozastępczego, PRF (fibryny bogatopłytkowej) lub mielonej zębiny, co zabezpiecza przed zanikiem kości i umożliwia wszczepienie implantu,
 • Odtworzenie dziąsła — zanik kości wpływa negatywnie na dziąsła — przed implantacją konieczne jest jego odtworzenie i pogrubienie za pomocą przeszczepów z podniebienia,
  Podniesienie dna zatoki szczękowej — metoda odbudowy kości wyrostka zębodołowego na wysokość. Przeprowadzamy podniesienie zatoki szczękowej zarówno metodą otwartą, jak i zamkniętą,
 • Ekstrakcja z implantacją — zastąpienie zęba implantem podczas jednej wizyty,
 • Implanty pojedynczych zębów — odbudowa braków z wykorzystaniem implantu i korony ceramicznej
 • Most, proteza na implantach — kompleksowe rozwiązanie protetyczne umożliwiające rekonstrukcję rozległych ubytków, nawet w przypadku braku wszystkich zębów — mocowane za pomocą protez na lokatorach, na belce lub np. mostów Prettau.

Jak wygląda implant zęba?

Implanty zębowe, czyli tytanowe wszczepy śródkostne, pod względem funkcjonalności pokrywają się z korzeniem. Pacjenci, którzy zastanawiają się, jak wygląda implant zęba, mogą porównać go do śruby — pod względem kształtu i koloru są one bardzo podobne. Optymalna budowa wszczepu oraz jego specjalna powierzchnia pozwalają na umieszczenie go w zębodole lub w kości i umożliwiają łatwe zrośnięcie implantu z kością.

Implant czy most?

Implant zapobiega procesowi resorpcji, czyli zaniku kości, jednak sam w sobie nie stanowi kompleksowego rozwiązania protetycznego. Na nim najczęściej mocuje się koronę protetyczną, która umożliwia odbudowę pojedynczych braków, lub most czy protezę — w przypadku, gdy Pacjent chce odbudować kilka zębów, a nawet całkowity brak w łuku.

Do mocowania mostu można wykorzystać naturalne zęby lub implanty zębowe. W sytuacji, gdy Pacjent nie chce poświęcać zdrowych zębów do wypełnienia braków zębowych, powinien rozważyć wszczepienie implantów. To rozwiązanie pozwala uniknąć ingerencji w tkankę twardą zęba.

Implant czy most — co jest lepsze? Uważamy, że leczenie implantologiczne jest najskuteczniejszą formą rekonstrukcji prawidłowych warunków zgryzowych. W zależności od warunków klinicznych i możliwości finansowych warto rozważyć połączenie implantów z mostem, co pozwoli uzupełnić braki zębowe przy zachowaniu optymalnej ceny leczenia.

Ile kosztuje implant zęba?

Implanty zębowe to rozwiązanie, które zalicza się do największych osiągnięć stomatologicznych. Swoimi zaletami przekonały do siebie tysiące pacjentów z całego świata, którzy mogą funkcjonować bez utrudnienia w postaci niewygodnego rozwiązania protetycznego. Leczenie implantologiczne jest długofalową inwestycją w swoje zdrowie i wygląd — raz wszczepiony implant może być wykorzystywany nawet do końca życia. Informacje na temat kosztu leczenia są przekazywane przez lekarza implantologa jeszcze na etapie konsultacji.

  Czekamy na Ciebie. Rejestracja wizyty

  Proponowany przez Państwa termin wizyty zostanie potwierdzony przez rejestrację. Proszę oczekiwać informacji zwrotnej.

   Zostaw swój numer Oddzwonimy do Ciebie!

   Skontaktujemy się z Tobą w niedługim czasie i potwierdzimy lub zaproponujemy termin wizyty

   Cennik

   Implanty zębowe

   Wprowadzenie implantu
   Implant zębowy część chirurgiczna
   3100 zł
   Odsłonięcie implantu
   250 zł
   Regeneracja zębodołu
   Usunięcie zęba z zabezpieczeniem zębodołu Fibryną bogatopłytkową PRF lub biomateriałem (regeneracja)
   od 400 zł
   Regeneracja
   Regeneracja kości - materiał kościozastępczy, przeszczep kości
   wyceniane indywidualnie
   Regeneracja tkanek miękkich (przeszczep dziąsła)
   wyceniane indywidualnie
   Podniesienie dna zatoki
   Podniesienie metodą zamkniętą lub otwartą
   1000-3500 zł
   Korona na implancie przykręcana
   od 2600 zł
   Proteza na implantach
   Proteza zdejmowana na lokatorach (zatrzaski)
   wyceniane indywidualnie
   Proteza zdejmowana na belce
   wyceniane indywidualnie
   Pełen łuk
   Pełen łuk, most na stałe na implantach
   od 23400 zł
   Kontrola implantu
   100 zł